Прізвище, ім’я, по батькові: Літовець Павло Васильович

Місце роботи, посада на час вчинення корупційного правопорушення: Уманський МВ УМВС України в Черкаській області. старший оперуповноважений карного розшуку приймальника – розподільника

Сфера діяльності: Органи внутрішніх справ
Категорія посади: особа рядового складу органів внутрішніх справ
Статті кодексів: Кримінальний кодекс України. Стаття 364. Зловживання владою або службовим становищем
Дата судового рішення: 2012-11-27
Номер судового рішення:

Склад злочину: Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство); зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, вчинено працівником правоохоронного органу.

Покарання: Вироком Христинівського районного суду Черкаської області від14 червня 2012 року засуджено: за ч. 1 ст. 190 КК України на 3 роки обмеження волі; за ч. 3 ст. 364 КК України на 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних та інших органах державної влади на два роки із конфіскацією всього його майна. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим Літовцю П.В. визначено остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних та інших органах державної влади на два роки із конфіскацією всього його майна. На підставі ст. 75 КК України Літовця П.В. звільнено від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки та покладенням обов’язків, передбачених п.п. 3, 4 ст. 76 КК України. На підставі ст. 54 КК України Літовця П.В. позбавлено спеціального звання капітан міліції. Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Черкаської області від 27 листопада 2012 року вирок місцевого суду щодо Літовця П.В. змінено: за ч. 1 ст. 190 КК України Літовця П.В. відповідно до ч. 5 ст. 74, ст. 49 КК України звільнено від призначеного покарання та скасовано призначення йому покарання на підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів; з призначеного покарання за ч. 3 ст. 364 КК України виключено на підставі ст.ст. 52, 77 КК України додаткове покарання у виді конфіскації всього майна. Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалила: вирок Христинівського районного суду Черкаської області від 14 червня 2012 року та ухвалу Апеляційного суду Черкаської області від 27 листопада 2012 року щодо Літовця Павла Васильовича залишити без зміни, а касаційну скаргу останнього – без задоволення.