Прізвище, ім’я, по батькові: Ярошенко Олександр Іванович

Місце роботи, посада на час вчинення корупційного правопорушення: . сільський голова Кленівської сільської ради

Сфера діяльності: Посадові особи місцевого самоврядування
Категорія посади: селищний, сільський голова
Статті кодексів: Кодекс України про адміністративні правопорушення. Стаття 172-2. Порушення обмежень щодо використання службового становища
Дата судового рішення: 2012-05-23
Номер судового рішення:

Склад злочину: Ярошенко О.І., працюючи на посаді Кленівського сільського голови, що відноситься до 4 категорії посад державних службовців органів місцевого самоврядування 7 рангу допустив порушення обмежень щодо використання службового становища з одержанням неправомірної вигоди для себе, а саме: використовуючи свої службові повноваження та пов’язані з цим можливості, всупереч вимогам ст.6 Постанови Кабінету міністрів України № 268 від 09.03.2006 року «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, прокуратури, суддів та інших органів», згідно якого рішення про надання матеріальної допомоги сільським головам приймається рішенням відповідної ради, виніс розпорядження № 40 від 24.10.2011року «Про надання матеріальної допомоги голові сільської ради Ярошенку О.І.», на підставі яких в вересні 2011 року отримав 3632, 42 гривень (матеріальна допомога на оздоровлення), та у жовтні 2011 року 3454,29 гривень (матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань), разом 7086,69 гривень, тобто вчинив дії, які містять ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-2 КУпАП.

Покарання: Постанову Богодухівського районного суду Харківської області від 18 квітня 2012 року про відмову в накладанні відносно Ярошенка О.І. адміністративного стягнення за ч.2 ст. 172-2 КУпАП України в зв’язку з відсутністю в його діях складу правопорушення та закриттю провадження у справі скасувати. Визнати винним Ярошенка Олександра Івановича у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в розмірі 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в розмірі 2550 (дві тисячі п’ятсот п’ятдесят) гривень на користь держави.