Прізвище, ім’я, по батькові: Лазаренко Микола Григорович
Місце роботи, посада на час вчинення корупційного правопорушення: . начальник відділу з питань фізичної культури та спорту ЧОДА
Сфера діяльності: Державні службовці
Категорія посади: керівник управління, відділу, служби районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації
Статті кодексів: Кодекс України про адміністративні правопорушення. Стаття 172-2. Порушення обмежень щодо використання службового становища
Дата судового рішення: 2013-02-22
Номер судового рішення:
Склад злочину: Лазаренко М.Г., будучи начальником відділу, використовуючи службові повноваження та пов’язані з цим можливості, затвердив табелі обліку використання робочого часу з даними, що 15.03.2012 року, 06.04.2012 року, 29.05.2012 року та 06.09.2012 року він відпрацював по вісім годин робочого часу, що не відповідало дійсності, у зв’язку з чим отримав неправомірну вигоду у вигляді отриманої за ці дні заробітної плати, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-2 КУпАП.
Покарання: Притягнути Лазаренко Миколу Григоровича до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-2 КУпАП і накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1 020 грн. з конфіскацією незаконно одержаної неправомірної вигоди матеріального характеру у сумі 607,50 грн.
——————–
Коментар-пояснення про Лазаренка М. Г. – «корупціонера».
Це замовне, сфабриковане, політичне рішення суду під тиском луганських «регіоналів», які були при владі в Чернігівській області на той час (1-й заст. губернатора, начальник УБОЗ, прокурор, голова суду) проти БЮТівця Лазаренка М.Г.
У ці дні Лазаренко М.Г. був не на весіллі й не на рибалці, а він виконував свої обов’язки начальника відділу з питань фізичної культури та спорту ЧОДА і, на громадських засадах, відповідального секретаря Чернігівського обласного осередку Національного олімпійського комітету України (ЧООНОКУ) (Голова ЧООНОКУ – губернатор, заступник голови ЧООНОКУ – заступник губернатора, відповідальний секретар ЧООНОКУ – Лазаренко М.Г., всі на громадських засадах). Відповідно до Положення про відділ з питань фізичної культури та спорту ЧОДА (далі Відділ), Відділ сприяє розвитку олімпійського руху в Чернігівській області та Україні, адже розвиток фізичної культури і спорту та олімпійського руху нерозривно пов’язаний. На суді слова свідків, які їздили з Лазаренком М.Г., до уваги не брались, тому й було таке рішення суду.
Прикро, що журналісти повісили клеймо «корупціонера» на Лазаренка М.Г. в інтернеті не розказуючи про це всю правду. В даному випадку необхідно показати суспільству, що в Україні в той час робили з опонентами.
15 березня 2012 р. Лазаренко М.Г. зранку з 8.00 був на роботі, а приблизно о 10.00 з тренером Чередіновим І.Б., журналістом і оператором обласного телебачення їздив у Київ, де в Міністерстві молоді та спорту України проводилась урочиста церемонія нагородження чернігівчанки Олени Костевич – кращої спортсменки України лютого 2012 р. та її тренера Чередінова І.Б. – кращого тренера України лютого 2012 року. Нагородження проводилось із 12.00 до 12.30. По закінченні нагородження делегація Чернігівської області на чолі з Лазаренком М.Г. поїхала додому, в Чернігів. Лазаренко М.Г. був сам за кермом автомобіля Шкода Супер-Б (120-150 км./год), і віз усіх чернігівських учасників церемонії нагородження додому. О 15.00 всі були в Чернігові, а Лазаренко М.Г. – на роботі. Із керівництвом ОДА була обов’язково погоджена участь і виступ Лазаренка М.Г. на церемонії нагородження, щоб підтвердити, що Чернігівщина приділяє велику увагу підготовці спортсменів високого класу.
06 квітня 2012 р. Лазаренка М.Г. від Чернігівської області в Києві брав участь у захисті Програми розвитку олімпійського руху в Чернігівській області, яка має обов’язково сприяти розвитку фізичної культури і спорту в області та Україні. Виступ Лазаренка М.Г. був запланований на після 11 години. З 8.00 годині до 9.00 години Лазаренко М.Г. був на роботі, потім поїхав у Київ. Сам за кермом автомобіля Шкода Супер-Б (120-150 км./год), а це значить, що об 11.00 годині Лазаренко М.Г. вже був на семінарі в Києві. Доповідь + запитання-відповіді тривала 30 хв. і була визнаною однією з найкращих. О 13.00 Лазаренко М.Г. поїхав на Чернігів, а о 15.00 годині був на роботі, адже в цей день проводилось організоване Лазаренком М. Г. безкоштовне вручення 330 пар кросівок дітям-сиротам в школах-інтернатах Чернігівської області, то Лазаренко М.Г. мусив постійно дзвонити по телефону в інтернати та погоджувати організаційні питання щодо вручення даних кросівок. Із керівництвом ОДА була обов’язково погоджена участь і доповідь Лазаренка М.Г. на семінарі.
29 травня 2012 року Лазаренко М.Г., знову сам за кермом автомобіля Шкода Супер-Б разом із членами Колегії Відділу Примаком В.Б., Лобасом П.П., Григор’євим І.В. та Скрипченком А.Ф. після 12.00 години поїхав у Київ на відкриття Олімпійського дому, в якому брав участь Президент України, Міністр молоді та спорту та інші високопосадовці зі всієї України (є фото в журналі «Олімпійська арена»). Відкриття проходило з 14.00 до 15.00. Після відкриття всі поїхали додому. О 16.30 всі були в Чернігові, а Лазаренко М.Г. на роботі. Із керівництвом ОДА була обов’язково погоджена участь Лазаренка М.Г. та склад делегації для участі у відкритті Олімпійського дому.
06 вересня 2012 р. о 12.00 годині Лазаренко М.Г., як правило, сам за кермом автомобіля Шкода Супер-Б (120-150 км./год), разом із інструктором «Інваспорту» Трояновським Ю.В. їздив на склад НОК України, що знаходився у Будинку офіцерів у Києві та отримував нагородну атрибутику (декілька мішків) для вручення на День фізичної культури і спорту в Чернігові через пару днів. О 16.50 Лазаренко М.Г. повернувся в Чернігів на роботу у Відділ. Поїздка Лазаренка М.Г. у Київ була обов’язково погоджена із керівництвом ОДА.
Так, в чому ж тут корупція? Коли Лазаренко М.Г. не підписав акти перевірки убозівцям, вони пообіцяли передати матеріали до суду не приймаючи ніяких пояснень. Голова суду теж спочатку сказав, що я не бачу в матеріалах ніяких корупційних дій. Але тиск зверху був дуже сильним і суд не витримав. У постанові суду сказано, «…що Лазаренко М.Г. фактично не відпрацював повний робочий час, оскільки у зазначені дні діяв в інтересах ЧООНОКУ». Так Лазаренко М.Г. встигав скрізь для спорту і області, не рахуючись із часом, в т.ч. і зі своїм. Вигоди ніякої від цього він не отримав, та йому і в голову таке не могло прийти, отримувати вигоду в сумі 607, 50 грн.
В Україні корупціонерів-мільйонерів не судять, а тут знайшли «корупціонера».
Лазаренко М.Г. за весь час трудової діяльності, не тільки й копійки не вкрав, а сам допомагає іншим. Вже говорилось про 330 пар безкоштовних кросівок для дітей-сиріт. Під його опікою інвалід 1 групи (візочник) в Городнянському районі, якому він за свої гроші провів газ у будинок, бо дров мало й груба несправна, батько помер, а мати в літах дуже слабка. Працюючи директором СДЮШОР з лижного спорту, з метою розвитку біатлону, прописав у власний будинок тренерів та спортсменів (6 чоловік) і всім їм вирішив квартири в Чернігові. Виховав сина справжнього патріота України, учасника АТО. Багато можна розповідати про шановного Лазаренка М.Г. та кращим підтвердженням буде даний список:
Лазаренко Микола Григорович
За багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм відзначений званнями та нагородами:
- Кандидат педагогічних наук;
- Заслужений працівник фізичної культури і спорту України;
- Подякою Кабінету Міністрів України;
- Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України;
- Відмінник освіти України;
- Подякою Федерації професійних спілок України;
- Подякою Національного Олімпійського комітету України;
- Почесною Грамотою Національного Олімпійського комітету України;
- Почесною Грамотою Міністерства України у справах молоді і спорту;
- Почесною Відзнакою КФВС МОН України за розвиток учнівського спорту;
- Почесною Відзнакою КФВС МОН України за розвиток студентського спорту;
- Подякою Чернігівської обласної державної адміністрації;
- Депутат Чернігівської обласної ради, голова постійної комісії молоді, спорту та туризму, член президії обласної ради (2006-2010 роки);
- Почесними грамотами Чернігівської обласної ради;
- Депутат Чернігівської міської ради (1990-1994 роки);
- Почесною Грамотою Чернігівської міської ради;
- Суддя міжнародної категорії з біатлону.
- Чемпіон молодіжних ігор України з біатлону.
- Володар кубку України серед юніорів.
- Кандидат у майстри спорту.
- Голова Чернігівської обласної федерації біатлону.
- Тренер-викладач першої категорії з біатлону.
- 1989 – 2005 – директор СДЮШОР з лижного спорту;
- 2005 – 2008 – начальник управління молоді та спорту ЧОДА;
- 2008 – 2013 – начальник відділу з питань фізичної культури і спорту ЧОДА.
Брав активну участь у підготовці та участі в складі делегацій національних збірних команд України з біатлону й лижних гонок в зимових Олімпійських іграх у Нагано (Японія, 1998 р.), Солт-Лейк-Сіті (США, 2002 р.), Турині (Італія, 2006 р.), Ванкувері (Канада, 2010 р.), з важкої атлетики, стрільби й дзюдо в Олімпійських іграх у Пекіні (Китай, 2008 р.).
Після приходу до влади Януковича місцеві «регіонали» почали писати всяку брехню проти Лазаренка М.Г., щоб зайняти його місце, Януковичу та Азарову, що Лазаренко краде мільйони, їздить на Олімпійські ігри за бюджетні кошти, що в області процвітає БЮТівщина (Лазаренко+Романова – голова обласної ради), що він торгує землею, що він оточив себе родичами на роботі й т.і. Із Мінмолодьспорту України приїздила комісія в ЧОДА, проводила зустріч із брехунами, але жоден із фактів не підтвердився. Було ще багато випадків «наїзду», почалося слідкування за Лазаренком М.Г., але нічого знайти не вдавалося, бо шукати було нічого, тому вирішили таким чином, через брехливий суд, витиснути Лазаренка М.Г. із ЧОДА.
Бажано журналістам, зайнятися справжньою корупцією та головне при цьому викладати об’єктивно й правдиво. І тоді ще не раз скажемо: «Слава Україні»!
Comments